روسیه


سختی سفر به روسیه گرفتن ویزایش است؛ اما مطمئن باشید ارزشش را دارد. برای سفر به روسیه شهرهای مسکو، سنت پترزبورگ و سوچی بین ایرانیان بسیار محبوب است، برای خرید بلیط روسیه باید هزینه بیشتری بپردازید چون قیمت پروازها گران است. هرچند که هزینه بازدید از جاهای دیدنی روسیه، خرید از مراکز خرید روسیه، قیمت اجناس و غذاهای روسیه نسبتا پایین‌تر است.

اینفوگرافیک

برای دانلود اینفوگرافیک روی عکس کلیک کنید

سفر به روسیه

بهترین زمان سفر به روسیه

خیلی‌ها روسیه را کشوری سرد و یخ زده می‌دانند اما این تصور کاملا اشتباه است چون آبی‌ترین آسمان را فقط و فقط در این کشور خواهید دید. اما زمان مناسب برای خرید بلیط روسیه و سفر به این کشور تابستان است. هرچند که شما باید انتخاب کنید که منتظر چه تفریحی در روسیه هستید؛ مثلا اگر دوست دارید تجربه‌ی اسکی و ورزش‌های زمستانی را داشته باشید قاعدتا باید ماه‌های ماه‌های نوامبر تا آپریل (آبان تا اردیبهشت) را برای سفر انتخاب کنید.

خرید بلیط روسیه

روسیه آنقدر بزرگ است که هر شهرش برای خودش دنیایی دارد. برای خرید بلیط روسیه باید مقصدتان را مشخص کنید. سنت پترزبورگ، سوچی یا مسکو؟ اگر کمی جست و جو کرده باشید، مطمئنا می‌دانید که برای خرید بلیط روسیه باید مبلغ بیشتری بپردازید اما برای اینکه خرید بلیط روسیه برایتان کمی ارزان‌تر تمام شود پیشنهاد ما این است حداقل دو ماه زودتر اقدام به خرید بلیط روسیه بکنید.
خرید بلیط سنت‌پترزبورگ: از ایرلاین‌هایی که در فرودگاه پالکوو (Pulkovo Airport) فرود می‌آیند می‌توان به ایران‌ایر، ترکیش‌ایرلاینز و Aeroflot اشاره کرد. این فرودگاه دسترسی به وسایل حمل ونقل عمومی را برایتان فراهم کرده. برای استفاده از مینی‌بوس خودتان را به ترمینال 1 برسانید و سوار خط A ۳۹ برسانید.
خرید بلیط مسکو: خطوط هواییAeroflot و ماهان جزو ایرلاین‌هایی هستند که می‌تواند انتخاب خوبی باشد. 3 فرودگاه به نام‌های دوموده‌دوو (Domodedovo)، شرمتیوو (Sheremetyevo) و ونوکوو (Vnukovo) 3 فرودگاه اصلی مسکو به حساب می‌آیند اما مهم‌ترین فرودگاه مسکو دوموده‌دوو است که روزانه هزاران هزار مسافر را به خود دیده.
خرید بلیط سوچی: فرودگاه بین المللی سوچی در منطقه آدلر قرار گرفته؛ Aeroflot، Azerbaijan Airlines ، ترکیش ایرلاینز و ایران‌ایر از جمله ایرلاین‌های‌ست که می‌توان به آن اشاره کرد.

ویزای روسیه

برای سفر به روسیه شما به اخذ ویزای روسیه نیاز دارید که بدون داشتن دعوت‌نامه این کار امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین برای سفر به روسیه باید از یک آژانس توریستی روس دعوت‌نامه داشته باشید.

هتل‌های روسیه

همه می‌دانیم بزرگی روسیه باعث شده که انتخاب هتل برایتان سخت شود اما ما اینجاییم تا به مسافران؛ مسکو، سنت پترزبورگ و سوچی کمک کنیم تا هتل مناسب‌شان را پیدا کنند. برای اقامت در هتل‌های روسیه ویژگی‌هایی مثل نزدیکی به مراکز خرید و جاهای دیدنی جزو اولویت‌های مهم است. برای اقامت در مسکو، سنت‌پترزبورگ و سوچی به ترتیب ما پیشنهادهایی می‌دهیم؛ هتل Metropol مسکو، هتل آرمیتاژ سنت‌پترزبورگ، هتل Hyatt Regency سوچی انتخاب‌های خوبی می‌تواند باشد.

اجاره خودرو و ترانسفر در روسیه چگونه است؟

شما این امکان را دارید که در بیشتر شهرهای روسیه خودرو اجاره کنید و روسیه را آن‌طور که دل‌تان می‌خواهد بگردید به خصوص اگر با دوستان‌تان این سفر را ترتیب داده باشید هزینه‌‌ی کرایه خودرو بین‌تان نصف می‌شود. سیستم حمل و نقل عمومی در این کشور بسیار منظم است و شما به راحتی می‌توانید از مترو و اتوبوس استفاده کنید.

جاهای دیدنی روسیه

درباره وسعت روسیه حرفی نمی‌توان زد و هر شهرش دیدنی‌های بسیاری دارد و شما مطمئنا وقت کم می‌آورید تا مسکو، سنت پترزبورگ و سوچی را خوب بگردید پس پیشنهاد می‌کنیم با یک برنامه‌ریزی دقیق سراغ دیدنی‌های روسیه بروید.

بهترین مراکز خرید روسیه

مسکو و سنت پترزبورگ بهترین مراکز خرید با بهترین برندها را دارند اما قیمت اجناس کمی بالاست. با این حال اگر در فصل‌های حراجی به روسیه سفر کنید می‌توانید پوشاک مارک‌دار را با تخفیف و قیمت مناسب بخرید. از بهترین مراکز خرید سنت پترزبورگ می‌توان به مرکز خریدGostiny Dvor ، گالریا و فروشگاه‌های اَوت لِت (Outlet) اشاره کرد.

غذاها و رستوران‌های روسیه

شکم‌گردی بخش هیجان‌انگیز سفرمان به روسیه‌ست، شما در سنت پترزبورگ و مسکو کلی کافه و رستوران می‌بینید که فکر تمام سلیقه‌ها را کرده‌اند. در سفرتان به سنت پترزبورگ پیشنهاد می‌کنیم به رستوران‌ و کافه‌های خانه استیک استراگانوف، کافه لیترِری (Litereray Café) و کافه ایدیِت (Cafe’ Idiot)سر بزنید.

درباره روسیه بیشتر بدانید